Çocuk Acil Servisi Yeni Haliyle Hizmetinizde

Yaklaşık bir ay önce başlanılan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binası Çocuk Acil Servisi yenileme çalışmaları tamamlandı. Bartın Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek hizmet binası Çocuk Acil Servisi revizyon ve konfor artırma çalışmalarımız kapsamında yenilenerek Bartın halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Bilindiği gibi hastanemizin farklı alanlarında daha modern bir görünüm ve daha rahat çalışma ortamı oluşturulmaya devam edilmektedir. Bu kapsamda çalışmaları tamamlanan Çocuk Acil Servisi, yedi yataklı çocuk müşahede, dört yataklı bayan müşahede, resüsitasyon odası, hasta muayene odası, hekim ve hemşire dinlenme odası, acil laboratuvar, hasta kayıt birimi ve depo alanlarının da mevcut olduğu daha modern ferah olacak şekilde tasarlanmıştır.

Daha kapsamlı yapılan fizibilite çalışması ile acil servisimize yeni bir poliklinik odası, depo, bayan müşahede odası kazandırıldı. Müdahale odası ile poliklinik odasının birbirinden ayrılmasıyla, acil müdahale gerektiren vakalara yaklaşım konusunda daha efektif bir çalışma ortamı oluşturuldu. Ayrıca ambulans ile gelen hastaların giriş alanı ile ayaktan gelen hastaların giriş alanını ayrılmıştır. Hasta karşılama alanının genişletilerek acil servisin ilk giriş alanına konumlandırılması ile servisimize başvuran hastalarımıza daha etkin tiriaj yapılabilmektedir. Böylelikle fiziksel ortamdan kaynaklanan iş akışı aksaklığının önüne geçilmiş oldu.

Daha önce 200 metrekare kullanım alanına sahipken revizyon ve konfor artırma çalışmalarımız sonucunda 300 metrekare kullanım alanı elde edilerek,  hem çalışanlarımız hem de hastalarımız için rahat ve konforlu bir ortam oluşturulmuştur. Özellikle çocuk hastalarımıza yönelik hastane görüntüsünden uzak ortamların yaratılmaya çalışıldığı yataklı servislerimizden sonra,  acil servisimizin dizaynında da çocuk hastalara hitap eden resimlendirme çalışması, duvar kağıdı ve bordür kullanılarak ünitemiz daha renkli hale getirilmiştir.

Hastalarımızın konforunu artıracak ve hizmete erişimlerini kolaylaştıracak bölümlerden olan acil serviste, hasta başvuruları her geçen gün artmaktadır. Acil servis hasta başvuru sayısı günlük ortalama 150 iken şu anda yaklaşık 250'e ulaşmıştır. Sevk sayımızın da % 70'lere varan oranda azalması ile beraber, Bartın halkına sunulan sağlık hizmetlerinde memnuniyetin artması ile doğru orantılı olarak, her geçen gün hizmetin genişletilmesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Haber tarihi: 05 / 05 / 2017
Haber Okunma: 947
Haber Yorumları: 0
Önceki: Hastanemizden Yeni Hizmet
Sonraki: Hızlı Antijen Testi Uygulamasına Başlandı
Linkler


İstatistikler
Toplam: 666025
Aktif: 19
Bugün: 352
Dün: 1017


Bartın Devlet Hastanesi Bilgiişlem Birimi  © 2013 - 2016

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal